Parsitem

وبسایت شخصی منصوره ظریفی

قهر” بدترین تنبیه رفتاری والدین”

 😀  😀  😀  😀

آمادگی زوجین برای والد شدن بسیار مهم است .توصیه دیگران و کاستن از تنهایی و بچه‌دارشدن به عنوان هدف زندگی از دلایل اشتباه بچه‌دار شدن است. با توجه به بهداشت روانی مادر در دوران بارداری، هر اندازه این دوران بهتر هدایت شود، احتمال بروز افسردگی پس از زایمان کمتر می‌شود.

افسردگی پس از زایمان منجر به بروز مشکلات روانشناختی در کودکان می شود. افسردگی پس از زایمان موجب می‌شود که «پذیرش» به عنوان اصلی‌ترین نیاز کودک برآورده نشود؛ چرا که کودک هیجانات مادر را از همان لحظه تولد درک می‌کند، این در حالیست که عدم پذیرش والدین در بسیاری از موارد منجر به کوتولگی محرومیت می‌شود.

روانشناسان قهر کردن را بدترین تنبیه رفتاری انتخابی والدین می دانند و همچنین کاهش هوش و بروز اختلالات شخصیتی نیز از عوارض دیگر عدم پذیرش است، ‌کودک پذیرفته نشده یا از دیگران دور شده و منزوی می‌شود و یا به شدت به دیگران وابسته شده و تصور می‌کند، چنانچه دیگران او را ترک کنند نابود می‌شود.

پذیرش کودک باید کاملا بدون قید و شرط باشد، پذیرش بدون قید و شرط منجر به افزایش هوش و افزایش رشد هیجانات و عواطف می‌شود، این در حالیست که هرگز نباید عواطف کودک را سرکوب کنیم. افزایش اعتماد به نفس و رشد امنیت و تشکیل مرز روانی و کاهش اختلالات عاطفی از دیگر اثرات پذیرش بدون قید و شرط می باشد. بازی دو جانبه مادر و کودک تأثیر شگرفی در رشد روانی کودک دارد.

۳ نفر این پست را پسندیده اند

نوشته شده به وسيله ظریفی در مطالب عمومی,مطالب ویژه اولیا ، ديدگاه ‌ها (۲)


۲ پاسخ براي “قهر” بدترین تنبیه رفتاری والدین””

  1. ناشناس گفت:

    بسیار مفید و جالب بود .ممنون از انتخابتون

ديدگاهتان را بنويسيد

لطفا پيام و اطلاعات خود را در بخش زير بنويسيد.
نام
ايميل
وبسايت
متن ديدگاه

 Parsitem
Parsitem